Різним етнографічним областям України притаманні власні художні стилі, домінуючі барви та орнаментальні мотиви в килимарстві. Так, на Полтавщині поширеним є рослинний орнамент з пишними букетами; оздоблення — найчастіше звивиста гілка з великою кількістю квітів, пуп’янків, листочків, пагінців. Поєднуються ясно-блакитні, світло-сірі, золотаво-вохристі, рожеві, сині, білі кольори з ніжно-зеленим.
Разом з тим усі ці твори (килими, кераміка, декоративний розпис, вишивка, різьблення на дереві, гутне скло, художнє скло, художній метал) глибоко й яскраво відбивають звички, смаки й уподобання народу. У контексті проблематики навчання категорії людей з особливими потребами, слід зазначити, що існує потреба у детальнішій розробці методичних посібників та інших навчальних матеріалів з дизайну та декоративно-ужиткового мистецтва. На відміну від живопису, графіки і скульптури, які відбивають дійсність через зображення конкретних предметів, явищ, подій, декоративно-прикладне мистецтво оперує головним чином утилітарними просторовими формами. В основі емоційного сприймання творів прикладного мистецтва лежать пластичні й колірні властивості форми. Святковий народний костюм здавна ніс відбиток творчої індивідуальності майстрині, відзначався яскравою барвистістю.
Етапи Зародження Декоративно Прикладного Мистецтва
Стилізовані візерунки, перемежовані горизонтальними смугами різної ширини, створюють неповторний композиційний ритм, притаманний тільки кролевецьким червоно-білим обрядовим рушникам. Місцем збереження, популяризації та відродження кролевецького переборного ткацтва art-prostor.zp.ua є комунальний заклад «Музей Кролевецького ткацтва». Сьогодні активними носіями традиції виступають майстрині Людмила Минтус (нар. 1959), Валентина Мироненко (нар. 1963), Олена Петрова (нар. 1963), Тетяна Зінченко (нар. 1968), Валентина Гецевич (нар. 1971), інші.
Художня Обробка Металу
Відомі майстри — Олена Гасюк (1921–2017), Едуард Жуковський (1935–2000), Валерій Жаворонков (нар. 1940) та інші, які в різні роки в складних умовах української історії оберігали, розвивали і передавали учням традиції народного мистецтва України. В Україні виробництво тематичних килимів набуло значного розвитку у 18–19 ст. На нього великий вплив здійснили європейські мистецькі стилі. Такі твори виготовляли на замовлення знатних вельмож для оздоблення панських палаців («панський килим»). Основна його функція — прикрасити внутрішнє архітектурне середовище. Мистецтво гобелена відновлене у 1920–1930-х; українські художники долучалися до створення сюжетних композицій (М. Дерегус, гобелен «Повернення з поля»; В. Касіян, Д. Шавикін «Парад червоного козацтва» та інші).
Решетилівка: Традиції Рослинного Килимарства, Ткацтва Та Технологія Вишивки «білим По Білому»
При цьому емоційний вплив кожної частини має забезпечувати вплив цілого. Завдання викладача полягає в тому, щоб навчити студентів розкривати багатогранність внутрішнього змісту твору прикладного мистецтва, який порівнюють з айсбергом – видима частина його незмірно менша від «підводної». Робота над художніми виробами на заняттях декоративно-прикладного мистецтва та в позаурочний час дає змогу розвинути в студентів здатність до просторово-композиційної діяльності і художньо-образного мислення. Мереживо – один із популярних видів народного декоративного мистецтва; ажурні. Сітчасті, декоративні вироби з лляних, шовкових, бавовняних, металевих та інших ниток. Мереживо виготовляється для оздоблення одягу, прикрашення тканин інтер’єрного призначення.